Mycie dachów

Jeśli zauważyłeś, że twój dach obrósł w mchy lub za sprawą samochodów pojawiły się na nim zanieczyszczenia, to może znak, że pora na jego wymycie. Firmy zajmujące się myciem dachów dokonują czyszczenia dachów wykonanych z dachówki cementowej, ceramicznej, blachodachówki, dachówki trapezowej oraz gontu bitumicznego. Firmy takie czyszczą zarówno dachy obiektów prywatnych, jak również firmowych i użytku publicznego. Na swoje usługi wystawiają one gwarancje, a na specjalne życzenie fakturę lub paragon fiskalny. Koszty mycia dachów uzależnione są od preferencji indywidualnych i bardzo często podlegają negocjacji. Zazwyczaj zależne są od powierzchni dachu.

Firmy zajmujące się myciem dachów usuwają zabrudzenia takie jak kurz, pył pochodzący z otoczenia miejskiego czy pojazdów z ulicy. Usuwają one również zabrudzenia biologiczne, biologiczne takie jak mchy, porosty i grzyby. Rozrastające się byty biologiczne prowadzą do degradacji dachówki, a w konsekwencji do erozji i łuszczenia się farby oraz tworzeni odprysków. Mogą tez powodować pęknięcia.

Czyszczenie dachu może zająć nawet kilka dni. Lepiej jednak by zostało ono wykonane bez pośpiechu i wzorowo. Wykonujący prace specjaliści poruszają się używając techniki alpinistycznej. Są związani linami i pracują w duecie dla bezpieczeństwa i higieny pracy. Pierwszym etapem dokonywanych prac jest zabezpieczenie okien, ścian, wejścia oraz rynien. Następnie spryskują oni dach silnym preparatem przeciwko algom, mchom i nalotom, po paru godzinach porosty obumierają i wtedy rozpoczyna się mycie dachów. Podczas tego etapu czyszczone są również rynny i zdejmowane wcześniejsze zabezpieczenia. Standardowo mycie dachów powinno odbywać się średnio co pięć lat.